O projekte | Slovensko píše román | Slovensko píše román


Prvý slovenský spoločný román
Prináša Martinus.sk
Čítať román

Ste tu prvýkrát?

Čo je Slovensko píše román?
Projekt, v ktorom spoločne píšeme online román. Každý z vás sa mohol zapojiť.

O projekte

Internetové kníhkupectvo Martinus.sk sa rozhodlo vyzvať  Slovákov, ktorí majú radi príbehy a knihy, aby napísali spoločný román a vytvorili tak unikátne dielo s nepredvídateľným koncom. Tento krát tak neprinášame nielen dobrý pocit zo zakúpenej knihy, ale spolu so všetkými, ktorí radi píšu, knihu vytvárame  a to priamo na internete, kde pôsobíme.

Viac informácií o spustení projektu nájdete tu!

Kto je editorom spoločného románu?

Eva Urbaníková sa aj vďaka vám stala našou najpredávanejšou slovenskou autorkou za rok 2008 a zároveň aj autorkou milióntej predanej knihy. Evitu sme preto požiadali stať sa editorkou celého románu, čo znamená, že práve ona každý týždeň zostavuje zo zaslaných príspevkov pokračovanie príbehu. Nových kapitol sa dočkáte vždy v utorok o 12:00, pričom svoje príspevky nám môžete zasielať do 12:00 každého pondelka. Evita je zároveň spoluautorkou celého románu, jej príspevky dej príbehu rozbiehajú a budú aj uzatvárať.

Píšu nielen známe osobnosti, ale aj každý z vás, kto má talent a dobrý nápad na pokračovanie.

Okrem širokej verejnosti sa do písania môžu zapojiť aj známe tváre slovenskej literárnej scény, kultúrneho a spoločenského života. Každý autor, ktorého príspevok sa do knihy dostane, bude pri svojej časti románu menovaný. Vďaka tomu si doteraz neobjavení autori nakoniec môžu nájsť svoje meno na jednej strane spolu s menom niektorej známej osobnosti.
Aj vy sa môžete zapojiť do písania románu. Napíšte pokračovanie aktuálnej kapitoly.

Nepíšete, ale chcete ovládať dej?
Nemusíte len čítať, hlasujte za pokračovanie.

Fanúšikovia slovenskej literatúry, ktorí nechcú určovať vývoj deja písaním pokračovania, ho budú môcť ovplyvniť tiež. Raz za čas sa v príbehu spoločného románu objavia križovatky, na ktorých treba rozhodnúť, ktorou cestou sa vydať. A práve tu budú môcť rozhodnúť všetci, ktorí priamo na stránke vyberú z niekoľkých možností pokračovanie príbehu.

Ako dlho budeme spolu písať román a kedy ho vydáme?

Koniec projektu sme naplánovali na neskorú jeseň a tak Slovenský spoločný román sa v tlačenej podobe objaví už pred Vianocami a každý spoluautor nájde svoje meno priamo pri svojom príspevku.

Budeme radi, ak sa do projektu zapojí čim viac ľudí a ich príspevky budú navzájom odlišné či už nápadmi, alebo aj štýlom písania. O to zaujímavejšie dielo nakoniec vznikne.

 

Tešíme sa na náš prvý slovenský spoločný román!

Objednať knihu

Pridali sa aj známe osobnosti:

Napíšte nám odkaz:

Návrhy na zlepšenie stránky, odkaz organizátorom, nahlásenie chýb, atd.
Chcem vedieť novinky:


Ak sa Vám páčila aktuálna kapitola, mohli by Vás zaujímať aj tieto knižky:
Andrea Coddington
Stephenie Meyerová
Dominik Dán